Home » Newsy » Być na topie – pakiet obserwacji od rekruterów

Zaprosiliśmy zaproszonego przez nas konsultanta personalnego z markowego serwisu pracy i kariery szukampracy.pl do opowiedzenia o swoich wnioskach dot. zwiększenia swoich szans na rynku pracy. Oto sugestie naszego gościa.
Jednym z najważniejszych aspektów efektywnego starania się o pracę jest oczywiście stosowne zaprezentowanie się. Rozmawiamy tu nie jedynie o rozmowie wstępnej, lecz o czasie nieco wcześniejszym. Aby przecież udało się dotrzeć do momentu rozmowy wstępnej, konkretne dokumenty związane z naborem powinny znaleźć się u pracodawcy. Z tego powodu niezwykle istotne jest to, aby nasze curriculum vitae i nasz list motywacyjny były skonstruowane zgodnie z obecnymi wyznacznikami. Poza tym naturalnie warto przypuszczalnego pracodawcę czymś wyjątkowym zainteresować, a w pewnych przypadkach także zadziwić. W pierwszym rzędzie trzeba natomiast spowodować, żeby podanie o zatrudnienie i życiorys zawodowy były skomponowane w stosowny sposób. Ma to znaczenie w odniesieniu do tego pierwszego, ponieważ możemy zaobserwować, iż bez liku osób ma istotny dylemat ze wskazanym pismem. Problemy można znaleźć zarówno w nieodpowiednio przedstawionej treści, jak również w niewłaściwym układzie całości. Należy więc tu zaakcentować, iż odpowiednio skomponowany list tego typu jest zbudowany z określonych segmentów, które są niejako obowiązkowe. Są to:

 • dane osobowe,
 • miejscowość i data,
 • adresat,
 • zwrot grzecznościowy,
 • rozpoczęcie,
 • rozwinięcie,
 • podsumowanie,
 • pożegnalny zwrot kurtuazyjny.

  Z pierwszą połową szczególnego kłopotu generalnie nie będzie, lecz należy sprecyzować, jakie informacje powinny być zawarte we wstępie, części właściwej oraz w zamknięciu. W introdukcji zwykle uwzględnia się takie dane, jak treściwa prezentacja kandydata, źródło, z jakiego usłyszeliśmy o danej posadzie i w końcu adnotacja odnośnie do tego, na które stanowisko pracy aplikujemy. Część właściwa to pole przeznaczone na uzasadnienie swoich starań o posadę. Wypada zatem nadmienić o powodach, dla których właśnie nas firma powinna przyjąć na wybrane stanowisko, a nie kogoś innego. Mamy zatem część przeznaczona na szczycenie się nabytymi zdolnościami. I wreszcie zakończenie. Tutaj trzeba zaakcentować swoją gotowość do przyjęcia dyskutowanej posady, wyrazić nadzieję na spotkanie w siedzibie przedsiębiorstwa na rozmowie rekrutacyjnej. dyskutowany list musi być sformułowany spójnie i rzeczowo.

  Tekst napisany przez szukampracy.pl

 • marzec 2018
  P W Ś C P S N
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031